novinky
2012-05-05
Přidány nové fotky Aeney a Artase. Tímto bychom chtěli poděkovat paní Brunové za naprosto dokonalou péči o naše malé (vlastně už docela velké:)) odchovance ...a také za skvělé pohoštění a popovídání nejen o kočkách!
2012-03-04
Přidány fotky z nových domovů do koťěcích fotogalerií Agnes a Albrika.
Děkujeme novým majitelům a těšíme se na další! Obrázků není nikdy dost:)
2012-01-21
Po delší době přidány fotky posledních 3 volných koťátek - ZDE. Věk 18 týdnů.
2011-12-03
Přidány nové fotky koťátek ve věku 11 týdnů.
2011-11-17
Přidány nové fotky koťátek ve věku 9 týdnů.
2011-11-06
Přidány nové fotky koťátek ve věku 8 týdnů.
2011-10-28
Přidány nové fotky koťátek ve věku 7 týdnů.
2011-10-16
Nová rubrika Koťátka - obsahuje informace o koťatech z aktuálního vrhu A - SPOUSTA FOTEK!!! :)
2011-10-16
Přidány nové fotky do fotogalerie - Grace, Karin a taťka našich koťat - Dante Lynx Land, CZ.
2011-09-25
16.9. se nám narodilo 8 (slovy osm) koťátek. Podrobnosti najdete v rubrice KOŤATA.
2011-08-17
Přidány fotky Grace ve 4. týdnu "těhotenství". Tzn. asi v polovině. Začíná to být vidět:)
2011-05-15
Přidána spousta fotek z MVK v Olomouci.


Kontakt:
Lenka Doubravová
Prostějov

Lenka.Doubravova@email.cz
tel: 775 856 037

Mainská mývalí kočka - Maine Coon (MCO)Historie


Jde původně o plemeno americké, což už ostatně napovídá samotné jméno kočky. Toto plemeno bylo v průběhu let importováno i do ostatních koutů světa a získává si stále větší oblibu. Tyto kočky byly poprvé spatřeny ve státě Maine a od toho je částečně odvozeno jméno plemene. Druhé slovo - "mývalí" bylo kočce přiřazeno díky jejímu chocholatému ocasu, nápadně připomínajícího medvídka mývala. Dlouhý a chundelatý ocas je pro tyto kočky typický. Jedna legenda vypráví o Marii Antoinettě, která právě tyto kočky nesmírně milovala a aby mohly uniknout před francouzskou revolucí, odeslala je do Ameriky. Kočky se zde pak staly předky současného plemene. V některých amerických chovech byly mainské mývalí kočky uznány už v roce 1967. Od 80. let jsou akceptovány i v Evropě.

Charakter


Mají velice příjemnou a přátelskou povahu. Jsou to hraví a rozkošní domácí mazlíčci. S lidmi jsou schopny navázat velmi pevný vztah. Mají rády děti. Mainské mývalí kočky většinou bývají velice umazlené. Jejich přítulnost je pro ně typická. Samozřejmě, každá kočka je svou povahou jedinečná, a tak se i mezi nimi najdou takové, které dávají přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jeho těsné blízkosti. Ráda se zapojí do všech aktivit svého majitele. Je velmi hravá a její hravost jí většinou vydrží po celý život. Velice dobře se snáší s ostatními kočkami, dokonce i se psy.

Typické rysy


Mainská mývalí kočka je mimořádně krásná kočka. Je obzvláště velká a robustní, má statné a svalnaté tělo se silnou kostrou. Kocour může vážit až 10 kg a měřit až 1 metr. Kastráti mohou dosahovat i větší váhy - až 12 kg. Kočičky bývají menší než kocouři a jejich průměrná hmotnost je kolem 6 a 7 kg. Do plné velikosti dorůstají poměrně dlouho, až mezi třetím a čtvrtým rokem života. Velké kulaté tlapy dávají základ středně dlouhým končetinám. Mezi polštářky jim vyrůstají husté chomáčky chlupů. Hlava je dlouhá se zřetelně vystupujícím čenichem. Kožich s polodlouhou srstí je hustší kolem krku (způsobuje tak typický límcový efekt), na nohou, na břiše, a na ocase. Ocas je na kočičkách dominantní. Je stejně dlouhý jako jejich tělo. Přestože má polodlouhý kožich, nevyžaduje tolik kartáčování. Jejich srst totiž není náchylná k plstnatění. Je to však hustý kožich, který kočku chrání během dlouhých zimních měsíců. U tohoto plemene je akceptovatelná skoro každá barva a vzor. Oči mohou být oříškové, zelené, měděné, modré, dokonce může mít každé jinou barvu. Zvláštností u těchto koček je jejich mňoukání. I když bychom u koček této velikosti předpokládali pořádný hlas, připomíná svým mňoukáním spíše holoubčí vrkání.

Hlava


Hlava by měla být středně dlouhá i široká s čtvercovým nosem a silnou bradou. Lícní kosti vysoce nasazené.

Uši


Uši by měly být velké, vysoké a vzpřímené, osazené chomáčky chlupů vyrůstajících z vnitřní strany. Jsou posazeny daleko od sebe, mají širokou základnu a na koncích jsou špičaté, zakončené štětinkami.

Kožich


Typická je hustá srst, mírně mastná (aby odpuzovala vodu). Žádoucí je límec kolem krku. Chocholatý ocas.

Tělo


Velké, silné a svalnaté s dlouhýma velkýma nohama a velkými oblými tlapkami.


TOPlist© 2011 Dernel Group s.r.o.